Зараз проводяться дослідження, щоб з’ясувати, чи існує наука за теорією про те, що купання в холодній воді може допомогти впоратися з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР).
Дослідники перевірять слину плавців, щоб відстежити рівень кортизолу - гормону, пов'язаного зі стресом - до і після занурення в холодну воду.
Деніз Хілл, яка очолює дослідження, сказала, що її дослідження було першим у Великій Британії, і вона хотіла перевірити, чи можна використовувати занурення в холодну воду як «додаткове» лікування для людей з посттравматичним стресовим розладом поряд із терапією розмовою та ліками.
Це може бути спричинено автомобільними аваріями, насильницькими нападами, проблемами зі здоров’ям і конфліктами, що спричинило посттравматичний стресовий розлад військового ветерана Філа Джонса.
42-річний колишній коммандос Королівської морської піхоти зізнався, що інколи «мотивація може бути досить важкою», і він «може почуватися досить негативно».
Він сказав: «Занурення в холодну воду змінило правила для мене. Мені не подобається лізти у воду, але я знаю, що це добре для мене.
«Виходячи з води, ти просто дзижчиш. Я відчуваю себе щасливішим, більш зосередженим, більш мотивованим, а проблеми, як правило, змиваються».
Філ, який бачив події по всьому світу як рульовий десантного катера та пілот корабля на повітряній подушці 45 Commando, був частиною невеликої групи військових ветеранів, які допомагали вченим з Університету Суонсі в тому, що вони описують як новаторське дослідження.
Дослідники спостерігали за рівнем кортизолу у добровольців до і після того, як вони занурилися в прохолодне море біля південного узбережжя Уельсу.
Перед початком дослідження плавці здавали зразки слини чотири рази на день протягом двох днів.
Потім, після кожного 10-хвилинного щотижневого сеансу холодної води, любителі давали більше зразків слини та заповнювали анкету після плавання, щоб оцінити рівень свого самопочуття, депресії та симптомів ПТСР.
Дослідники планували взяти зразки крові плавців на наступному етапі випробувань і опитати учасників про їхній досвід перед початком будь-яких клінічних випробувань.
«Зростає кількість досліджень про вплив занурення в холодну воду на стан психічного здоров’я», — сказав доктор Хілл, доцент кафедри спортивної психології в Університеті Суонсі.
«Але, як не дивно, жодне дослідження не вивчало конкретний вплив занурення в холодну воду на посттравматичний стресовий розлад».
Вона сказала, що дослідження було «першим і маленьким, але важливим кроком» у тому, чи може занурення в холодну воду полегшити симптоми посттравматичного стресового розладу.
Доктор Хілл сказала, що її дослідницька група хотіла з’ясувати, чи можна занурення в холодну воду «використовувати як додаткову терапію, якщо є діагноз».
«Звичайно, є терапія розмовою та ліки», — додала вона. «Але ми шукаємо, чи може занурення в холодну воду стати частиною цього комплексу лікування».
Температура Брістольського каналу близько 9C (48F), коли Філ і його друзі з групи військових ветеранів їдуть на сеанс у затоку Касвелл на півострові Гауер.
«Я роблю це близько п’яти років, і це стало основою підтримки мого психічного здоров’я», — сказав він.
Колишній валлійський гвардієць Тоні Дейвіс також сказав, що відчув «бадьорість».
«Це змушує вас відчувати себе таким живим і очищає вашу голову на решту дня», - сказав він.
Комісар у справах ветеранів Уельсу полковник Джеймс Філіпс також підтримує дослідження.
«Без доказів і даних дуже важко обстоювати ресурси та конкретні послуги», — сказав він.
поліфеноли какао погано всмоктуються в кишечнику, і більшість з них не можуть досягти системного кровообігу в природних формах
Метою цього огляду було вивчити дані останніх когортних досліджень і дієтичних втручань, щоб визначити, чи може харчування відігравати роль у лікуванні СДУГ.
Історія цього дня налічує більше ніж століття, і хоча він став святом, яке відзначається в багатьох країнах світу, його основне значення залишається незмінним — визнання важливості та цінності жінок у всіх сферах життя.
За словами експерта, таємничий викид енергії, який відбувається в мозку під час нашої смерті, може бути причиною того, що душа покидає тіло.
За даними ВООЗ, щороку знову хворіють 10 млн чоловік. Як стверджує ВООЗ, смертність від раку до 2030 року зросте на 45%, в порівнянні з рівнем 2007 року
На сторінці наших партнерів в Facebook з'явилася стаття, в якій розповідається, що саме впливає на вагу людини. Дізнайтесь, як харчування, фізична активність, стрес та гормони можуть змінювати вашу вагу. Читайте статтю та отримуйте корисні поради для здорового способу життя!
Підбадьорливі напої містять кофеїн, який може сприяти зневодненню організму.
Дослідження присвячене зв'язку між споживанням фруктози та розвитком неалкогольної жирової хвороби печінки. Ми розглядаємо вплив цукру, особливо високофруктозного кукурудзяного сиропу, на здоров'я печінки, а також способи профілактики та лікування через зниження споживання цукру.
За словами кандидата медичних наук Азізхона Аскарова, якщо людина переїдає або голодує і піддається стресам, алкоголю, курінню і радіації, то це обов'язково призведе до захворювань і передчасного старіння організму з часом.
Gene Cohen – директор Медичного центру університету імені Джорджа Вашингтона (США). Грунтуючись на останніх дослідженнях у галузі нейронаук, вважає, що не такий швидкий, як у молодості, мозок здорової людини похилого віку виграє в гнучкості.