За даними Департаменту експертизи матеріалів доклінічних та клінічних випробувань ДЕЦ, станом на 1 липня в Україні проводилося на різних стадіях 358 клінічних випробувань, з яких 277 – розпочаті та 81 – затверджені МОЗ до проведення.
Загалом, у II кварталі надійшли повідомлення до початку клінічних випробувань за такими нозологіями: дерматологія – 2, неврологія – 1, онкологія – 2, гастроентерологія/проктологія – 2, нефрологія – 1, психіатрія – 1, а також, дослідження біоеквівалентності – 2.
Були рекомендовані до затвердження 102 місця проведення випробування для нових протоколів клінічних випробувань та внесені суттєвими поправками до клінічних випробувань, які розпочаті. Зокрема: 29 – в Києві та Київській області, 10 – у Чернівцях, 7 – у Львові, по 6 – у Вінниці, Ужгороді, та Івано-Франківську, 5 – у Житомирі, 3 – у Хмельницькому, 4 – у Дніпрі, по 2 – у Кропивницькому, Рівному та Луцьку, по 1 – у Черкасах, Полтаві, Кременчуці та Кривому Розі.
Водночас у зв’язку з воєнним станом в країні у другому кварталі поточного року було опрацьовано 8 листів, які стосувалися переведення досліджуваних в інші місця проведення випробувань. Було переведено 8 пацієнтів: 1 – в межах України, 2 – до Польщі, 1 – до Чехії, 1 – до Ізраїлю, 1 – до Болгарії, 1 – до Молдови, 1 – до Німеччини.
Тепер медичним працівникам не потрібно дублювати інформацію на папері, адже вона зберігається централізовано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), повідомили у МОЗ.
Спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова провели інноваційну операцію пацієнтці, у якої серце зупинялося по 1500 разів на добу. Кадріостимулятор, який радили поставити пацієнтці, їй вже не потрібний
Згідно із дослідженням, нещодавно опублікованому у журналі Nature, минулого року від спеки в Європі загинули 60 000 людей.
Кістки ваших суглобів покриті гладким, губчастим матеріалом, який називається хрящем. Він амортизує кістки і дозволяє суглобу рухатися без болю. При артриті область у суглобі або навколо нього запалюється, викликаючи біль, скутість, а іноді й труднощі з рухом. Деякі типи артриту також вражають інші частини тіла, наприклад шкіру та внутрішні органи.
Тривалість сну може бути важливим регулятором маси тіла та обміну речовин. У великих вибірках населення повідомлялося про зв'язок між коротким звичним часом сну та підвищеним індексом маси тіла (ІМТ). Потенційна роль метаболічних гормонів у цій асоціації невідома.
У цьому проспективному когортному дослідженні було виявлено, що зв’язок між гемовим залізом і ризиком колоректальної аденоми залежить від місця, нітрозилювання чи ні, а також від співвідношення з NEAC.
За твердженням видатних дослідників Thomas Ems, Kayla St Lucia та Martin R. Huecker, залізо є важливим елементом різних метаболічних процесів у людини, включаючи синтез ДНК, транспорт електронів і транспорт кисню.
Спільне вживання солей заліза з вітаміном С посилює окислювальний стрес у шлунково-кишковому тракті, що призводить до утворення виразок у здорових людей, загострення хронічних запальних захворювань шлунково-кишкового тракту та може призвести до раку.
Експерти назвали 5 спецій, які варто додавати у каву, щоб покращити смак
Кулінарний експерт Метт Вебстер назвав спеції, які не лише підкреслять смак страв, а й покращать роботу мозку