У маленьких дітей із СДУГ елімінаційна дієта може призвести до статистично значущого зменшення симптомів.
Мета дослідження: визначити, чи може стандартна елімінаційна дієта зменшити симптоми СДУГ у гетерогенної групи маленьких дітей із СДУГ.
Методика: 40 дітей, 36 хлопчиків і 4 дівчинки, віком 3-7 років (у середньому 4,8 року), які відповідали критеріям DSM-IV для СДУГ, дотримувались своєї звичайної дієти протягом двох тижнів, а потім протягом двох тижнів елімінаційної дієти, заснованої на дієті з кількома продуктами (рис, індичка, груша та салат). Поведінку дитини оцінювали на початку дослідження, після вихідного періоду та наприкінці дієти. Батьки заповнили список Коннерса з 10 пунктів, рейтингову шкалу ADHD і список фізичних скарг. Вчителі заповнили список Коннерса з 10 пунктів і шкалу оцінки СДУГ двічі, на початку та в кінці дієти.
Результати: згідно з оцінками батьків, 25 дітей (62%) продемонстрували покращення поведінки щонайменше на 50% як за списком Коннерса, так і за шкалою оцінки СДУГ наприкінці елімінаційної дієти. Дев'ять дітей (23%) вибули з дослідження через те, що батьки не змогли дотримуватися дієти або через те, що дитина захворіла. Серед 15 дітей, які були оцінені як батьками, так і вчителями, 10 відповідали як вдома, так і в школі.
Висновок: у маленьких дітей із СДУГ елімінаційна дієта може призвести до статистично значущого зменшення симптомів.
Риб'ячий жир пов'язали з підвищенням ризику розвитку фібриляції передсердь, як серцево-судинної проблеми, що вперше виникла, на 13%, а інсульту – на 5%.
За даними Департаменту експертизи матеріалів доклінічних та клінічних випробувань ДЕЦ, станом на 1 липня в Україні проводилося на різних стадіях 358 клінічних випробувань, з яких 277 – розпочаті та 81 – затверджені МОЗ до проведення.
Тепер медичним працівникам не потрібно дублювати інформацію на папері, адже вона зберігається централізовано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), повідомили у МОЗ.
Спеціалісти Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова провели інноваційну операцію пацієнтці, у якої серце зупинялося по 1500 разів на добу. Кадріостимулятор, який радили поставити пацієнтці, їй вже не потрібний
Згідно із дослідженням, нещодавно опублікованому у журналі Nature, минулого року від спеки в Європі загинули 60 000 людей.
Кістки ваших суглобів покриті гладким, губчастим матеріалом, який називається хрящем. Він амортизує кістки і дозволяє суглобу рухатися без болю. При артриті область у суглобі або навколо нього запалюється, викликаючи біль, скутість, а іноді й труднощі з рухом. Деякі типи артриту також вражають інші частини тіла, наприклад шкіру та внутрішні органи.
Тривалість сну може бути важливим регулятором маси тіла та обміну речовин. У великих вибірках населення повідомлялося про зв'язок між коротким звичним часом сну та підвищеним індексом маси тіла (ІМТ). Потенційна роль метаболічних гормонів у цій асоціації невідома.
У цьому проспективному когортному дослідженні було виявлено, що зв’язок між гемовим залізом і ризиком колоректальної аденоми залежить від місця, нітрозилювання чи ні, а також від співвідношення з NEAC.
За твердженням видатних дослідників Thomas Ems, Kayla St Lucia та Martin R. Huecker, залізо є важливим елементом різних метаболічних процесів у людини, включаючи синтез ДНК, транспорт електронів і транспорт кисню.
Спільне вживання солей заліза з вітаміном С посилює окислювальний стрес у шлунково-кишковому тракті, що призводить до утворення виразок у здорових людей, загострення хронічних запальних захворювань шлунково-кишкового тракту та може призвести до раку.